CSÍKOS CUKKINI palánta

250 Ft

A palánta 7-es ültető cserépben van, már bírja a tűző napot – de azért ültetést követően pár napig többet locsoljuk, mint majd későbbiekben.

Amennyiben egyszerre ültetünk többféle cukkinit, és azok egyszerre virágoznak, az átporzás miatt jelentkezhetnek színbeli eltérések.
(Pl. ha csak csíkosat ültetünk, nagy valószínűséggel csíkos cukkinijeink lesznek – feltéve ha a szomszédnak sincs más színű cukkini a kertjében 🙂 )
Ha csak sárgát, akkor csak sárga termésünk lesz – viszont ha mellé/közelébe ültetünk zöldet, akkor a cukkinink több színű is lehet.)

 

Elfogyott

Cukkinit termeszteni nem túl bonyolult dolog – a palánta elültetése után rendszeres öntözéssel gyorsan lehet termésünk róla.

Sokféleképpen használható, én grillezve is nagyon szeretem 🙂
Tényleg nagyon finom, viszont arra figyeljünk, hogy még fiatal állapotában szedjük le a termést, ne várjuk meg, hogy megkeményedjen a héja. (Ámbár ha megkeményedik a héja, akkor a belül már kicsit szárazabb részt reszelve ecettel télire is eltehetjük.)
Ha nem sértjük fel a héját, sokáig tárolható.

Igény és ami nekem bevált a termesztésnél:
– a napos helyet kedveli
– rendszeres öntözést igényel – az öntözést a növény tövéhez irányítsuk
– nálam jobban bevált: a nagy hőségben a 2 naponta nagyobb mennyiségben történő öntözés, árasztásos formában
– nagy kánikulában hajnalban vagy késő este szoktam locsolni – elkerülve így a víz földfelszíni párolgását
– szervestrágyázást akár granulált formában bő terméssel hálálja meg
– veteményesünkbe ültessünk bársonyvirágot, rézvirágot, körömvirágot, sarkantyúkát, kaprot, bazsalikomot és még sok szép fűszernövényt, virágot.
– a növények tövét én frissen vágott fűvel szoktam takarni, így az öntözővíz nehezebben párolog el

/Ajánlanak még tejes permetet, csalánlé permetet, szappan-mosogatószer stb. permetet – ezekben nincs tapasztalatom, nekem enélkül is szép terméseim voltak eddig./

Shopping Cart
Scroll to Top